halové vestavby

Vestavby do hal efektivním způsobem vytvářejí oddělená pracoviště, skladové sekce nebo zázemí ve výrobních a logistických objektech. V krátké době lze rozdělit  prostory požární nebo akustickou stěnou, vybudovat vestavěné kanceláře, mistrovny, velíny, zkušebny, klimatizované místnosti, chladící a mycí boxy, čisté prostory, skladové kóje, šatny nebo denní místnosti. Alternativní řešení s ocelovým mezipatrem zvyšuje výrobní nebo skladovou kapacitu haly. Díky vlastní výrobě klíčových konstrukčních prvků není flexibilita omezena předem danými moduly – naše vestavby do hal se vždy přizpůsobí zvolenému prostoru a plánovanému využití. Jednoduchými úpravami lze v budoucnu měnit umístění, velikost i stavební dispozici prostor podle rostoucích potřeb uživatelů.  Vybudování halové vestavby je tak možné i v pronajímaných komerčních objektech.

Rozdělení nebo výstavba nových kancelářských prostor –  přestavitelné příčky. Základem je dvoupláštová stěna s vloženou zvukovou a tepelnou izolací  s celkovou tloušťkou 125 mm. Vnitřní konstrukce je sestavena z tenkostěnných ocelových pozinkovaných profilů. Materiál opláštění se volí podle účelu místností  a prostředí, do kterého je vestavba umístěna- nejčastěji povrchově upravené sádrokartonové desky, případně laminované dřevotřískové desky s volitelnými povrchy a barevnými odstíny. Opláštění je ke konstrukci připevněno pomocí systémových hliníkových lišt. Okna jsou rámové  moduly s dvěma skly FLOAT 5 mm. Sklo je osazeno v rovině s plnými deskami – výsledkem je hladká stěna s lícujícími plochami a jednoduchou údržbou. Hliníkové lišty, okenní rámy a dveřní zárubně se lakují práškovými barvami  ve zvolených odstínech RAL. Do ocelových zárubní se montují dřevěné nebo ocelové, jednokřídlé nebo dvoukřídlé dveře v odstínech RAL nebo  dřevodekorech dle výběru.

Rozdělení výrobních úseků a skladových hal, technologické, chladící a mycí boxy. Pro tyto účely se využívají nejčastěji sendvičové panely s jádrem z pěny PUR, PIR nebo minerální vaty. Výběr druhu a tlouštky  panelu se odvíjí od požadovaných vlastností stěny – zvukový útlum, tepelná izolace, případně požární vlastnosti. Objekty malých rozměrů je možno postavit jako samonosné, při větších rozměrech dodáme a namontujeme staticky posouzenou ztužující ocelovou konstrukci. Do stěn mohou být osazeny otvorové výplně podle požadavku uživatele – okna, dveře, sekční, rolovací nebo rychloběžná vrata.

Z panelů s hladkým povrchem a speciální plastovou vrstvou mohou být vytvořeny  čisté  prostory.   

Mřížové dělící stěny pro výrobu a sklady , skladové kóje.Tyto stěny se montují tam kde nejsou požadavky na tepelnou a zvukovou izolaci ani požární vlastnosti stěn a mají sloužit  k oddělení prostor podle oprávnění ke vstupu. Základem mříže je ocelová svařovaná síť s oky 50 x 50 mm, přivařená k rámu z ocelových profilů. Standardní povrchová úprava je prášková barva v odstínech RAL . Stejně jako u ostatní typů, lze i do těchto stěn osadit dveře a vrata v různých rozměrech a provedeních– jednokřídlá nebo dvoukřídlá,  otočná nebo posuvná, s různými typy zámků

Ocelová mezipatra, skladové a technologické plošiny.Všechny uvedené systémy příček lze kombinovat s ocelovými mezipatry a vytvořit tak  nový prostor ve skladové nebo výrobní hale bez snížení její základní kapacity.  Konstrukce je nejčastěji smontována z  tenkostěnných pozinkovaných vaznic a lakovaných sloupů, průřez profilů je určen statickým výpočtem. Přístup do 2. NP je řešen ocelovým schodištěm. Podlaha z trapézových plechů nebo desek na bázi dřeva, alternativně železobetonová. Pochozí vrstvou může být PVC nebo zátěžový koberec.

Výhodou všech uvedených  stavebních systémů jsou krátké lhůty od přípravy k realizaci záměru a čistá montáž bez mokrých a prašných procesů ve srovnání s klasickými zděnými konstrukcemi. Oproti modulární výstavbě, tedy použití kancelářských či skladových kontejnerů, můžete díky vestavbě cenný prostor v hale využít podstatně efektivněji. Navíc vestavbu lze realizovat i v omezených nebo obtížně přístupných prostorech a bez použití jeřábu.

Součástí naší dodávky mohou být i nutné stavební úpravy v hale – například osazení pásových nebo jednotlivých oken do obvodové stěny pro zajištění přirozeného větrání a denního osvětlení. Díky spolupráci s několika výrobci vybereme plastový nebo hliníkový okenní systém tak, aby zcela zapadl do fasády i interiéru haly. Výsledek dodatečné montáže oken do vnější stěny je vidět na několika referenční fotografiích.

Halové vestavby jsou podle přání investora dodávány včetně elektroinstalace, osvětlení, vzduchotechniky, klimatizace, kancelářského nebo dílenského nábytku, regálové techniky a dalšího vybavení. Doba  trvání montáže se většinou omezí na několik pracovních dnů, s minimálními nároky na prostor – podle rozsahu projektu.
Další informace můžete získat v sekci reference, k dispozici je poptávkový formulář k vyplnění základních údajů, potřebných ke zpracování technické a cenové nabídky. Samozřejmostí je předběžné technické poradenství a ve složitějších případech konzultace na místě montáže.


satny_denni_mistnosti vestavene_kancelare_veliny rozdeleni_vyrobnich_useku ocelova_mezipatra prestavitelne_pricky mrizove_sklady_koje merici_mistnosti_zkusebny

hala1hala2hala3

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>